31 հունվարի 2013 - 11:32 AMT
Հայաստանի կառավարության պատվերով բնակչության շրջանում հարցում է անցկացվել, որի համաձայն, վերջին 5 տարում Հայաստանի բնակչության 95,3 տոկոսը առաջընթաց է նկատում բջջային կապի և ինտերնետի ոլորտում: Այդ մասին այսօր կառավարության նիստում հայտարարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Ըստ հետազոտության, ԱՊՊԱ-ի գծով արձանագրվել է 82,4 տոկոս առաջընթաց, անշարժ գույքի գործակալության աշխատանքի ոլորտում՝ 65,1 տոկոս: Ամբողջական տեղեկատվությունը բնակչությանը ծառայությունների մատուցման ոլորտում կատարված հետազոտության մասին այսօր կզետեղվի կառավարության կայքում: