23 փետրվարի 2013 - 13:38 AMT
Աղբյուր. Թուրքիան առաջարկել է Հայաստանին մասնակցել տարածաշրջանային նախագծերին Ղարաբաղի հարցի լուծումից հետո
Թուրքիան առաջարկել է Հայաստանին մասնակցել Եվրոպան և Ասիան կապող տարածաշրջանային նախագծերին ղարաբաղյան հակամարտության ուղղությամբ կոնկրետ քայլերից հետո, որոնք ուղղված կլինեն բարենպաստ մթնոլորտի ձևավորմանը հետբախումնային շրջանում ողջ Հարավային Կովկասի շրջանում:
«Մենք ջանում ենք ակտիվացնել ԵԱՀԿ ՄԽ ջանքերը: 2012թ. նոյեմբերին մենք ներկայացրեցինք ԵԱՀԿ ՄԽ-ին այն տրանսպորտային միջանցքների նախագիծը, որը կիրականացվի խաղաղության հաստատումից հետո»,-հայտարարել է թուրքական դիվանագիտական աղբյուրը, հայտնում է Hürriyet Daily News-ը: Աղբյուրը նաև նշել է. «Մենք հանդես ենք գալիս Թուրքիա-Հայաստան և Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման օգտին»: