27 հունիսի 2013 - 12:23 AMT
Ամերիկյան ԶԼՄ-ները ճշմարտությունը չեն ասում Սիրիայի իրադարձությունների մասին: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Գենրի Քիսինջերը, հայտնում է Press TV-ն:
«Ամերիկյան մամուլում սիրիական իրադարձությունները նկարագրում են հակամարտությունը ժողովրդավարության ու բռնատիրության միջև, և բռնակալը սպանում է իր ժողովրդին: Մենք հնարավորություն ունենք պատժելու նրան: Սակայն դա այն չէ, ինչ կատարվում է իրականում»,-ասել է նա:
«Այժմ քաղաքացիական պատերազմ է կրոնական խմբերի միջև»,-ասել է նա: Իր մյուս ելույթում Քիսինջերն ասել է, որ կգերադասեր Սիրիան տեսնել մասնատված ինքնավար տարածաշրջաններով: