2 հուլիսի 2013 - 11:27 AMT
ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն հայտարարել է, որ իրենք համագործակցում են Ռուսաստանի հետ, որպեսզի վերջինս պատշաճ մակարդակով կազմակերպի 2018 թվականի աշխարհի առաջնությունը:
«Բրազիլիայում կայացած Կոնֆեդերացիայի գավաթի ժամանակ հանդիպել ենք ռուսական պատվիրակության հետ: Մենք արդեն համաձայնության ենք եկել, որ 2017 թվականի Կոնֆեդերացիայի գավաթի խաղերը կկայանան 4 քաղաքներում, այլ ոչ թե վեցում, ինչպես դա եղավ Բրազիլիայում»,- ասել է Վալկեն:
Նա նաև հույս է հայտնել, որ ԱԱ-2018-ի ժամանակ անվտանգությունը լավ կլինի կազմակերպված և չեն առաջանա այնպիսի խնդիրներ, ինչպիսիք եղան Բրազիլիայում: