4 հոկտեմբերի 2013 - 12:53 AMT
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի այցն ԱՄՆ հետաձգվել է ամերիկյան կողմի խնդրանքով: Այդ մասին «Ինտերֆաքսին» է հայտնել վարչապետի մամուլի քարտուղար Հարություն Բերբերյանը: Վաշինգտոնում դա բացատրել են ֆինանսական ճգնաժամով:
«Վարչապետը պետք է Վաշինգտոն այցելեր հոկտեմբերի 9-13-ը, սակայն ԱՄՆ-ում պետհաստատությունների ֆինանսավորման դադարեցման հետ կապված իրավիճակի պատճառով նրա այցը հետաձգվել է ամերիկյան կողմի խնդրանքով»,-ասել է Բերբերյանը:
Հայաստանի վարչապետը պետք է մասնակցեր ՀԲ ու ԱՄՀ հիմնադրամների հանդիպումներին, ինչպես նաև տնտեսական համագործակցության հայ-ամերիկյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստին:
Ըստ Բերբերյանի, նախատեսված միջոցառումներում Հայաստանը կներկայացնի հանրապետության կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Վաչե Գաբրիելյանը: