19 նոյեմբերի 2013 - 14:55 AMT
Ադրբեջանական բանակում հերթական արտակարգ պատահարն է: Ինչպես հայտնում է ադրբեջանական Aze.az կայքը, N զորամասի զինծառայող Համետ Ալիգեյդար օղլու Նասիրովը պայթել է ականի վրա:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հողային աշխատանքների ժամանակ: Զինծառայողը ծանր վիրավորվել է ու տեղափոխվել է հոսպիտալ:
Ականների վրա ադրբեջանցի զինծառայողների պայթելու զանգվածային դեպքեր գրանցվեցին ուղիղ մեկ տարի առաջ՝ 2012 թվականի աշնանն ու ձմռանը: Նոյեմբերի 14-ին Ադրբեջանի և ԼՂՀ ԶՈւ շփման գծում Ղարախանբեյլի ավանից ոչ հեռու ականի վրա պայթեց 19-ամյա Մահիր Թահիր օղլու Զարբիևը: Նա ողջ մնաց և տեղափոխվեց հոսպիտալ:
Նոյեմբերի 19-ի առավոտյան նույնպես Ադրբեջանի և ԼՂՀ ԶՈւ շփման գծում ականի վրա պայթեց և մահացավ ադրբեջանցի զինծառայող 19-ամյա Փաշա Նեյմեթ օղլու Մուրսալովը:
Նոյեմբերի 21-ին Գերանբոյի շրջանում միանգամից երկու ադրբեջանցի զինվորներ պայթեցին ականի վրա: Երկու զինվորները զրկվեցին ոտքերից:
Նոյեմբերի 28-ին ադրբեջանական բանակի 19-ամյա զինծառայող Մամեդալի Թարլան օղլու Ալլլահվերդիևը պայթեց ականի վրա Աղդամի ուղղությամբ: Զինվորը հոսպիտալացվեց:
Դեկտեմբերի 4-ին Աղդամի ուղղությամբ ականի վրա պայթեց Ադրբեջանի ԶՈւ կապիտան Փյարվիզ Իսմաիլովը, նա հոսպիտալացվել է: