18 դեկտեմբերի 2013 - 13:03 AMT
2013թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 1 538 391 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 554 982 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 768 825 մարդ` 2012 թվականի 763 334 -ի դիմաց, մեկնել է 769 566 մարդ` 2012 թվականի 791 648 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 9 199 տոննա բեռ` 2012թ. 10 794 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 5 412 տոննա բեռ` 2012թ. 5 775 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 3 787 տոննա` 2012թ. 5 019 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 7 882 ` 2012թ. նույն շրջանի 9 595 -ի դիմաց: