18 դեկտեմբերի 2013 - 16:22 AMT
Լոնդոնը ողջունում է հայ-ադրբեջանական բարձր մակարդակի երկխոսությունը: Այդ մասին երեկ Բաքվում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարար Ուիլյամ Հեյգը, որն այդ երկրում է գտնվում մեկօրյա աշխատանքային այցով:
«Մենք ողջունում ենք Ադրբեջանի ու Հայաստանի նախագահների հանդիպումը և հուսով ենք, որ հանդիպումները մշտական բնույթ կստանան»,-ասել է նախարարը, հայտնում է «Թրենդը»:
Նախագահները պայմանավորվել են հանդիպել առաջիկա ամիսներին: Ըստ միջնորդների հայտարարության, նախագահները համաձայնվել են խթանել բանակցությունների ընթացքը, ուղղված խաղաղ կարգավորմանը և համանախագահների հետ միասին շարունակել աշխատանքն արդեն արվածի հիման վրա: