13 սեպտեմբերի 2014 - 13:19 AMT
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, սեպտեմբերի 7-13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբերտրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայդիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց:
Օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 200 անգամ:
Սեպտեմբերի 12-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հայտնեց, որ իրավիճակն առաջնագծում հանդարտվել է: «Կրակոցներ հնչում են, բայց քիչ: ՀՀ հետ սահմանին դրանք գրեթե նվազագույնի են հասել, ԼՂՀ սահմաններին օրական 30-40 կրակոց է հնչում»: