28 հունիսի 2006 - 18:56 AMT
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ԱԳՆ նոտայի համաձայն, ԵԱՀԿ Գործող Նախագահի Անձնական Ներկայացուցչի գրասենյակը հունիսի 28-ին անցկացրեց Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի սահմանագծի դիտարկում Աղդամի ուղղությամբ` Յուսիֆջանլու բնակավայրի մոտ, հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումը անցկացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Պիտեր Կին (Մեծ Բրիտանիա), Իրժի Աբերլեն (Չեխիա) եւ Գյունտեր ֆոլքը (Գերմանիա):
Մոնիթորինգն անց է կացվել նշված ժամանակացույցի համաձայն: Հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն գրանցվել: ԵԱՀԿ դիտարկման խմբին ուղեկցող ԼՂՀ պաշտպանության եւ ԱԳ նախարարությունների ներկայացւցիչները նշել են, որ չնայած ադրբեջանական կողմի` ԼՂՀ անվտանգության գոտում գտնվող բնակավայրերը հրկիզելու մասին պնդումներին, դիտարկման մասնակիցները նման փաստեր չեն արձանագրել: