ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հավանաբար, կայցելի Հայաստան ապրիլի 20-ից հետո: Այն, որ ճշտվում են այդ այցելության ժամկետները, հաստատել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Իրոք, այցի հարցն օրակարգում է»,-ասել է նա: «Այցը նախապատրաստվում է և քննարկվում է»,-ասել է Պեսկովը: «Երբ ստույգ ամսաթիվը որոշվի ու հաստատվի, մենք կհայտնենք այդ մասին»,-ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 12-ին, հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Հեռախոսազրույցի ընթացքում երկու երկրի ղեկավարը համաձայնեցրել են իրենց առաջիկա հանդիպումների ծրագրերը՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի և Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-ամյակի կապակցությամբ անցկացվելիք միջոցառումներին համատեղ մասնակցության շրջանակում, տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ապրիլի 24-ին Թուրքիա կմեկնեն Անգլիայի թագաժառագ արքայանզ Չարլզը որդու՝ Հարիի հետ: