5 դեկտեմբերի 2002 - 18:06 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ԻՆՉՊԵՍ ԵՐԲԵՔ ՇԱՀԱԳՐԳՌՎԱԾ ԵՆ ԱԶԱՏ ԵՎ ԱՐԴԱՐ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԱՆՑԿԱՑՆԵԼՈՒ ՄԵՋ, ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ
2003 թվականի փետրվարի 19-ին Հայաստանը առաջին անգամ ընտրություններ կանցկացնի Եվրոպայի Խորհրդի անդամի կարգավիճակում, ինչը չափազանց պարտավորեցնող է: Այդ մասին «Գոլոս Արմենիի» թերթին է հայտարարել ՀՀ պաշտպանության նախարար, երկրի գործող նախագահի նախընտրական շտաբի ղեկավար Սերժ Սարգսյանը: Նրա խոսքերով, Հայաստասնի իշխանությունները այսօր ինչպես երբեք շահագրգռված են անցկացնելու ազատ եւ արդար ընտրություններ եւ բացառում են որեւէ ուժային միջոցների կիրառում դրանց ընթացքում: Մեկնաբանելով ընդդիմության ներկայացուցիչների հայտարարությունները կեղծիքների անխուսափելիության վերաբերյալ` Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ առաջիկա ընտրությունները կնշանավորվեն միջազգային դիտորդների աննախադեպ մեծ թվով: