17 մարտի 2016 - 17:23 AMT
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանն անհրաժեշտության դեպքում կարող է մի քանի ժամում համալրեր իր զորախումբը Սիրիայում: Այդ մասին նա հայտարարել է Սիրիայում հատուկ գործողության իրականացման ժամանակ աչքի ընկած օդաչուներին պարգևների հանձնման արարողության ժամանակ, որը հեռարձակում էր «Ռոսիա 24» հեռուստաալիքը:
«Եթե պահանջվի, Ռուսաստանը մի քանի ժամում կարող է հզորացնել իր զորախումբը տարածաշրջանում»,-ասել է Պուտինը:
Նա հավելել է, սակայն, որ «դա ցանկալի չէր լինի»: Պուտինը նշել է նաև, որ Ռուսաստանը շարունակում է հարվածներ հասցնել ահաբեկիչների դիրքերին Սիրիայում, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի խորհրդականը չէր բացառել, որ ռուսական զորքերը կարող են վերադառնալ երկիր: «Եթե մեր ռուս բարեկամները դուրս են բերում իրենց ուժերի մի մասը, դա չի նշանակում, որ նրանք չեն կարողանա վերադառնալ Սիրիա»,-ասել էր Շահաբանը: