22 հունիսի 2016 - 14:29 AMT
Մոսկվայի քաղաքային դատարան հետաձգել է գործարար և բարերար Լևոն Հայրապետյանի բողոքարկման քննությունը նրա առողջական վիճակի վատթարացման պատճառով: Այդ մասին Հայրապետյանը հայտնել է նիստում դատավորներին, որին նա մասնակցել է մեկուսարանից տեսակապի միջոցով:
Դատարանը որոշել է նրա մոտ բժիշկ հրավիրել, հայտնել է ՏԱՍՍ-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Մոսկվայի քաղաքային դատարանը հունիսի 22-ին քննելու է հայազգի գործարար և բարերար Լևոն Հայրապետյանի դատավճռի օրինականության հարցը:
Ապրիլի 16-ին դատարանը 4 տարվա ազատազրկման էր դատապարտել Հայրապետյանին՝ մեղավոր ճանաչելով նրան և փաստաբան Սերգեյ Անտոնովին նախկին սենատոր, ցմահ ազատազրկված Իգոր Իզմեստևի մորից $700 հազար շորթելու մեջ: Դատախազը պահանջում էր 7 տարվա ազատազրկում: