21 հոկտեմբերի 2016 - 11:59 AMT
Սիրիան հայտարարել է, որ մտադիր է խոցել Թուրքիայի ՌՕՈւ ինքնաթիռները, եթե դրանք հայտնվեն երկրի օդային տարածքում: Այդ մասին հայտնում է Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունն իր պաշտոնակսն կայքում:
Հրապարակված հայտարարության մեջ ասվում է, որ Սիրիայի զինվորականները բողոք են հայտնել ավիացիոն հարվածների դեմ, որոնք, ըստ Դամասկոսի, թուրքական կողմն իրականացնում է Սիրիայի տարածքում:
«Թուրքիայի ռազմական ինքնաթիռների կողմից Սիրիայի օդային տարածքի խախտման ցանկացած փորձ հակազդեցություն կստանա, ինքնաթիռները կխոցվեն ցանկացած մատչելի միջոցներով»,-ասվում է հայտարարության մեջ, հայտնում է ՌԲԿ-ն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Թուրքիայի ՌՕՈւ-ն գրոհել են քրդական զինյալ կազմավորումների դիրքերը Հալեպ գավառի Իմ Հուշ և Իմ Քուրա գյուղերում: