21 հոկտեմբերի 2016 - 12:55 AMT
Armenia ավիաընկերությունը սկսել է Վորոնեժ-Երևան ավիաչվերթի տոմսերի վաճառքը: Թռիչքներն այդ ուղղությամբ կմեկնարկեն 2016-ի դեկտեմբերի 16-ին:
Մինչդեռ, ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ կանոնավոր թռիչքները մեկնարկելու են 2016-ի հոկտեմբերի 14-ին: Սակայն փաստաթղթերի համաձայնեցման համար ավելի շատ ժամանակ պահանջվեց, քան ենթադրվում էր:
Ինչպես ասվում է Վորոնեժի օդանավակայանի կայքում, չվերթներն իրականացվելու են Boeing 737-500 ինքնաթիռով, որը կարող է մինչև 132 ուղևոր փոխադրել: Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ: Թռիչքի տևողությունը 2 ժամ 10 րոպե է: Մի ուղղությամբ թռիչքի արժեքն առանց ուղեբեռի սկսվում է 49 եվրոյից:
Armenia ավիաընկերությունը ստեղծվել է 2015 թվականին, բայց իր գործունեությունը սկսել է 2016 թվականի ապրիլի 21-ից: Այն տեղակայված է Երևանում, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Ավիաընկերության առաջին կանոնավոր չվերթը տեղի ունեցավ 2016-ի հուլիսի 18-ին Երևան- Մինվոդի-Երևան ուղղությամբ: