9 հունվարի 2017 - 14:22 AMT
Սիրիայի զինյալ ընդդիմության գրոհայինները կկարողանան օգտվել համաներումից, որը կհայտարարի Սիրիայի կառավարությունը: Այդ մասին հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը, հայտնում է SANA գործակալությունը:
Ըստ Սիրիայի նախագահի, կառավարությունը համաներում կառաջարկի յուրաքանչյուր գրոհայինի, որը կհանձնի զենքը: «Նրանք մեկ տարբերակ ունեն, եթե ցանկանում են նորմալ կյանքի վերադառնալ: Դա առավելագույնն է, ինչ մենք կարող ենք առաջարկել նրանց»,-ասել է նա:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ասադը հաստատել է պատրաստակամությունը բանակցություններին, որոնք մեկնարկելու են հունվարի 23-ին Աստանայում: Նա հավելել է, որ հանդիպմանը կարող է հարց բարձրացվել Սիրիայի սահմանադրական բարեփոխման մասին, գրում է Gazeta.ru-ն: