15 նոյեմբերի 2007 - 19:26 AMT
Նոյեմբերի 19-20 Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբին այցելելու է Երեւան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են Պիտեր Սեմնեբիի գրասենյակում: Այցելության մանրամասները դեռ չեն հայտնվում:
Նշենք, որ Սեմնեբիի վերջին տարածաշրջանային այցելությունը կայացել է 2007 թվականի դեպտեմբերին: Այդ ժամանակ ծրագրվել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի այցելությունը Լեռնային Ղարաբաղ, որը սակայն չկայացավ: Սեմնեբիի խոսքերով, ԵՄ ներկայացուցչի այցելությունը Լեռնային Ղարաբաղ «չպետք է դառնա վեճերի աղբյուր»: Պիտեր Սեմնեբին ասել է այդ մասին` մեկնաբանելով հաղորդագրություններն այն մասին, որ նրա ծրագրված այցելությունը Ստեփնակերտ չի կայանալու Բաքվի պահանջների պատճառով. վերջինս պահանջում է այցելել Լեռնային Ղարաբաղ Ադրբեջանի, այլ ոչ թե Հայաստանի տարածքով: