«Գահերի խաղի» եզրափակիչ 8-րդ եթերաշրջանը կարող է եթեր հեռարձակվել 2019-ին: Այդ մասին հայտարարել է սերիալի ծրագրային տնօրեն Քեյսի Բլոյսը:
Նա պարզաբանել է, որ այժմ չի կարելի հստակ ասել, թե երբ կթողարկվի եզրափակիչ եթերաշրջանը: Դիտարկվում են 2018-ի և 2019-ի տարբերակները: Ամեն ինչ կախված է նրանից, թե որքան արագ կգրվի սցենարը, գրում է Gazeta.ru-ն Entertainment Weekly-ի վրա հղումով:
Բլոյսը պատմել է, որ գործադիր պրոդյուսերները մտադիր են կենտրոնանալ 7-րդ եթերաշրջանի և վերջին եթերաշրջանի սցենարի վրա և դեռ մտադիր չեն մասնակցել փրիքվելների ստեղծմանը:
Բլոյսը նշել է նաև, որ վեպերի հեղինակ Ջորջ Մարտինի շնորհիվ փրիքվելների համար շատ մեծ հնարավորություններ կան:
«Ջորջը մի ամբողջ տիեզերք է ստեղծել...Նա ունի բոլոր այդ պատմությունները, որոնք հորինել է, և դա պատճառներից մեկն է, թե ինչու են նրա գրքերն այդքան լավը»,-հավելել է ծրագրային տնօրենը: