10 հուլիսի 2017 - 11:40 AMT
Թուրքիայի հարավում 2 ոստիկան է սպանվել, մեկը վիրավորվել է Հաթայ գավառում պարեկախմբի գնդակոծման արդյունքում: Միջադեպը տեղի է ունոցել սիրիայի սահմանից ոչ հեռու: Այդ մասին ասվում է գավառի վարչակազմի հաղորդագրության մեջ:
« Հուլիսի 9-ին, տեղի ժամանակով 21: 55-ին Անայազի շրջանում Անթաքյա-Իսկենդերուն մայրուղում տրանսպորտային միջոցների զննության ժամանակ հարձակում է կատարվել ոստիկանության պարեկախմբի վրա: Արդյունքում 3 ոստիկան է վիրավորվել, որոնցից 2-ն ավելի ուշ մահացել են հիվանդանոցում: Արտակարագ պատահարի վայրում իրականացվում է հարձակվողների չեզոքացման գործողություն »,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ինչպես հայտնել է թուրքական Sabah-ը ոստիկանությունում աղբյուրների վրա հղումով, հարձակմանը մեղսակից են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության` ՔԱԿ գրոհայինները:
Հունիսի 20-ին Քրդստանի աշխատավորական կուսկացության (ՔԱԿ) զինյալները Թուրքիայի արևելքում գնդակոծել են զինվորականների պարեկախումբը: 1 թուրք զինծառայող սպանվել է, 6-ը՝ վիրավորվել: