21 հունվարի 2008 - 18:01 AMT
ՌԴ Պետական դումայի միջազգային գործերի կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչեւը («Միասնական Ռուսաստան») հունվարի 21-ին ընտրվեց Ռուսաստանից Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ:
Կոսաչեւից բացի, ԵԽԽՎ 19-ը փոխնախագահների թվում է նաեւ Հայաստանի խորհրդարանի պետաիրավական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը, Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի իրավական քաղաքականության հարցերի խորհրդարանական կոմիտեի անդամ Սերգեյ Գոլովատին, Ադրբեջանի խորհրդարանի միջազգային հարաբերությունների եւ միջխորհրդարանական կապերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սամեդ Սեիդովը, հաղորդում է Եվրոպայի Խորհրդի մամլո ծառայությունը: