2 մայիսի 2018 - 12:54 AMT
ՀՀ երկաթուղին չի աշխատում: Այդ մասին հայտնել է Հարավկովկասյան երկաթուղու մամուլի քարտուղար Վարդան Ալոյանը, գրում է Sputnik Արմենիան:
Երևանից Վրաստան տանող երկաթուղին14 տեղից փակ է: Երևան-Գյումրի գնացքը կանգ է առել ճանապարհի կեսին: Հայտնի չէ, թե կկարողանա արդյոք մայիսի 2-ի երեկոյան մեկնել Երևան-Թբիլիսի գնացքը: Այդ մասին ՀԿԵ-ն լրացուցիչ կհայտնի:
Ալոյանը հավելել է. «Ներողություն ենք խնդրում, մեզանից անկախ պատճառներով առաջացած անհարմարության համար»:
Ավելի վաղ ընդդիմության առջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը չի ընտրվել վարչապետ. կողմ՝ 45, դեմ՝ 56 պատգամավոր է քվեարկել։ Ընդդիմությունը տոտալ գործադուլ և դասադուլ է հայտարարել ի պատասխան ՀՀԿ կողմից վարչապետի ընտրությունների տապալմանը խորհրդարանում։