Արցախում սահմանային լարվածությունն ավելացել է: «Ազատություն» ռադիոկայանի ուղիղ եթերում նման հայտարարություն է արել ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ «մեծմասամբ իրավիճակը չի տարբերվում նախկինում եղածից»:
«Ադրբեջանը շարունակում է շարժ կատարել առաջին գծում: Իրավիճակին ամբողջովին հետևում է ԱՀ պաշտպանության բանակը, որպեսզի հանկարծ թույլ չտա որևէ գործողություն: Ընդհանուր առմամբ լարվածությունը որոշակի առումով ավելացել է, սակայն Պաշտպանության բանակը վերահսկում է իրավիճակն ու իր առջև դրված ցանկացած խնդիր պատրաստ է կատարել», - ասել է Արմեն Գրիգորյանը:
Ավելի վաղ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում էին: Փաշինյանն այստեղ հանդիպել էր Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին: