1 սեպտեմբերի 2018 - 13:52 AMT
Սեպտեմբերի լույս 1-ի գիշերը Սոչիի օդանավակայանում Ռուսաստանից ժամանած ինքնաթիռը վայրէջքի ժամանակ դուրս է եկել թռիչքուղուց՝ այրվել են նրա աջ և ձախ թևերը:
Utair ավիաընկերության Boeing 737 ինքնաթիռը ժամանել է Մոսկվայի «Վնուկովո» օդանավակայանից:
Ըստ Սոչիում ՀՀ հյուպատոսության նախնական տվյալների՝ Սոչիում ինքնաթիռի վթարից տուժածների շարքում ՀՀ քաղաքացիներ չկան: Այդ մասին հայտնել է ՀՀ ԱԳ նախարարությունն իր Twitter-ի միկրոբլոգում:
Հայտնի է 18 տուժածի մասին, որից 3-ը՝ երեխա: Հիվանդանոց է տեղափոխվել 6 ուղևոր, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ինքնաթիռում եղել է 164 ուղևոր և անձնակազմի 6 անդամ:
Միակ զոհը Սոչիի օդանավակայանի աշխատակից Վլադիմիր Բեղինյանն է, որն առաջինն է օգնության հասել տուժածներին, կազմակերպել է նրանց տարհանումը: Նրա սիրտը չի դիմացել: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ տրանսպորտի նախարար Եվգենի Դիտրիխը, հայտնում էntv.ru-ն: