3 սեպտեմբերի 2018 - 16:23 AMT
Խորվաթիայի ֆուտբոլի հավաքականի մարզիչ Զլատկո Դալիչը քննադատել է Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին:
Պորտուգալացին հրաժարվել է մեկնել ՈւԵՖԱ վարկածով նախորդ խաղաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստի պարգևատրման արարողությանը:
«Նույնիսկ չեմ ուզում մեկնաբանել Ռոնալդուի մերժումը: Այդ ամենն ապացուցում է, որ ես իրավացի էի՝ Ռոնալդուն էգոիստ է, ես երբեք չէի ցանկանա տեսնել նրան իմ թիմում: Նա կարծում է. «Կարևոր չէ՝ կհաղթենք, թե կպարտվենք, կարևորն այն է, որ ես գոլ խփեմ»,-հայտարարել է Դալիչը, գրում է Lenta.ru-ն Four Four Two-ի վրա հղումով:
ՈւԵՖԱ-ն նախորդ խաղաշրջանի լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչել Մադրիդի «Ռեալի» և Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչին: Ազգային թիմի կազմում Մոդրիչը դարձավ 2018-ի աշխարհի փոխչեմպիոն: Կիսապաշտպանը ճանաչվել է մունդիալի ամենալավ խաղացողը:
Ռոնալդուն ՈւԵՖԱ-ի մրցանակին է արժանացել 2014-ին, 2016-ին և 2017-ին: Ամռանը 33-ամյա հարձակվողը «Ռեալից» տեղափոխվել է «Յուվենտուս» 100 մլն եվրոյով: