26 դեկտեմբերի 2019 - 12:00 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության տարվա վերջին նիստում հայտարարել է, որ տարին ամփոփվում է լավ տրամադրությամբ: Նա հավելել է, որ հատկապես ռեկորդային էր 2019-ի նոյեմբերը, երբ գրանցվել էր տնտեսական ակտիվության 10,1 %:
Վարչապետը նշել է, որ լավ ցուցանիշներ են արձանագրվել տարբեր ոլորտներում. ապրանքների արտահանման աճը կազմել է՝ 25,7 %, առևտրի շրջանառությանը` 11,9 %, ծառայություններինը՝ 11,6 %, արդյունաբերությանը 9,3 %, շինարարաւթյանը՝ 4,7 %:
«Այս ցուցանիշներն արձանագրում են, որ այն գաղափարախոսությունը, որ դրվել է տնտեսական զարգացման հիմքում, ռեալ աշխատում է», - ասել է նա: