27 ապրիլի 2020 - 11:34 AMT
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը վերադարձել է Դաունինգ սթրիթի պաշտոնական նստավայր՝ ապրիլի 27-ին նա վերսկում է աշխատանքը։
Մոտ մեկ ամիս առաջ Ջոնսոնի մոտ կորոնավիրուս էր ախտորոշվել, որից հետո նա տեղափոխվել էր ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք, գրում է BBC-ն։
Բրիտանական որոշ ԶԼՄ-ներ ենթադրել են՝ Ջոնսոնն արդեն շաբաթվա սկզբին կարող է ակնարկել, որ առաջիկա օրերին կարանտինի ռեժիմը կարող է մեղմացվել։
Ջոնսոնը հիվանդանոց էր տեղափոխվել ապրիլի 5-ին՝ կորոնավիրուսի սիմպտոմների խորացման ֆոնին։ Վարչապետը խնդրել էր ԱԳ նախարար Դոմինիկ Ռաաբին ժամանակավորապես փոխարինել իրեն։