14 մայիսի 2020 - 13:10 AMT
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը և տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն ինքնամեկուսացել են` երկու նախարարությունում կորոնավիրուսով վարակման դեպքեր կան։
Թորոսյանի ինքնամեկուսացման մասին լուրը հաստատել է ԱՆ խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը։
«Նախարար Արսեն Թորոսյանն ինքնամեկուսացել է, թեստ է հանձնել, սպասում ենք պատասխանին», - ասել է նա։
Կառավարության նիստում ՏԿԵ նախարարի փոխարեն հարցը զեկուցել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը՝ հայտնելով, որ ՏԿԵ նախարությունում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքեր կան, Պապիկյանն ինքնամեկուսացած է։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից հաստատված արտակարգ դրությունը երկարաձվել է մինչև հունիսի 13։ Հայաստանում մայիսի 14-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 3860-ի։ Կորոնավիրուսից մահացածների ընդհանուր թիվը 49 է, առողջացել է 1572 պացիենտ։