Ռուսաստանն անընդունելի է համարում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վարձկանների ներգրավումը և Թուրքիայի հետ քննարկում է Սիրիայից և Լիբիայից մարտական գործողություններին վարձկանների մասնակցության հարցը, հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Բոգդանովը:
«Այո, մենք քննարկում ենք բոլոր խնդիրները», - ասել է Բոգդանովը՝ պատասխանելով վարձկանների մասին հարցին, փոխանցում է Radio Sputnik-ը:
Ավելի վաղ մի շարք երկրների պաշտոնական ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ ՌԴ-ից, հաստատել էին, որ Թուրքիան ԼՂ հակամարտության գոտի է բերել վարձկան ահաբեկիչների։ Նրանց ներգրավվածության մասին բազմաթիվ փաստեր կան հայկական ու միջազգային մամուլում։