Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ ինքնորոշման մասին հանրաքվե Լեռնային Ղարաբաղում չի լինի։
«Ոչ, իհարկե՝ ոչ։ Ոչ մի հանրաքվե Լեռնային Ղարաբաղում չի լինի։ Մենք համաձայն չենք դրան։ Մենք համաձայնություն չենք տվել բանակցությունների ժամանակ, և այժմ, երբ վերադարձրել ենք տարածքների զգալի մասը, դրա մասին խոսք անգամ լինել չի կարող»,- ասել է Ալիևը ճապոնական Nikkei թերթին հարցազրույցում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նա նաև նշել է, որ Բաքուն նախապայմաններ առաջ կքաշի ռազմական դիտորդների տեղակայման հարցում։
«Սկզբունքորեն մենք չենք մերժում դիտորդների և խաղաղապահների տեղակայումը, սակայն մեր պայմաններն առաջ կքաշենք, երբ ժամանակը գա»,- ասել է նա։