26 հոկտեմբերի 2020 - 16:08 AMT
Ադրբեջանական հրթիռակոծության հետևանքով հոկտեմբերի 26-ին Ավետարանոց գյուղում զոհվել է 1 և վիրավորվել 2 քաղաքացիական անձ, փոխանցում է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակը։
ՄԻՊ-ից հայտնում են, որ ադրբեջանական կողմը շարունակել է հրթիռակոծել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը:
«Օրվա ընթացքում տևական հրթիռակոծության են ենթարկվել մի շարք բնակավայրեր, այդ թվում՝ Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը, որտեղ մեկ ժամ առաջ «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգի հարվածների հետևանքով զոհվել է քաղաքացիական Գևորգ Համբարձումյանը, վիրավորվել են քաղաքացիականներ Հենրիխ Ադամյանը և Անդրեյ Համբարձումյանը»,-ասված է հայտարարության մեջ։