1 նոյեմբերի 2020 - 16:00 AMT
Նոյեմբերի 1-ի կեսօրին հակառակորդը տարբեր զինատեսակներից, հիմնականում «Գրադ» և «Սմերչի» կայանքներից հրթիռակոծել է Շուշին։
Բազմաթիվ ավերածությունների հետ մասնակի վնասվել է նաև բերդաքաղաքի «Գոհար աղա» մզկիթը։
Հայկական միասնական կենտրոնը տեղեկացնում է, որ օրվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է կրակի տակ պահել նաև այլ խաղաղ բնակավայրերը։
Մարտունի քաղաքը և շրջանի հարակից գյուղերը ենթարկվել են ավիառմբակոծությունների։ Տուժածներ չկան, իսկ ավերածությունների հետևանքով վնասների չափը ճշտվում է։
Ռազմական ավիացիա կիրառվել է նաև Մարտակերտում։ Այստեղ ևս քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չկան։
Պայթյուններ հնչել են նաև Ստեփանակերտում։ Տուժածներ չկան։ Օրվա ընթացքում միայն մայրաքաղաքում 7 անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը։