10 նոյեմբերի 2020 - 03:20 AMT
Ռուսաստանը, Հայաստանը և Ադրբեջանը պայմանավորվել են Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահներ տեղակայելու հարցի շուրջ։ Այս մասին, ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտնում է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ղարաբաղի շուրջ պայմանավորվածությունները թույլ կտան հիմնախնդիրը կարգավորել արդարության և Հայաստանի և Ադրբեջանի ժողովուրդների շահերի հիմքի վրա»,-մասնավորապես, ասել է Պուտինը։
Նշվում է, որ Ադրբեջանը և Հայաստանը կանգ են առնում իրենց զբաղեցրած դիրքերում: Իսկ ՌԴ խաղաղապահները տեղակայվում են ԼՂ շփման գծի երկայնքում և Հայաստանի հետ կապող միջանցքում:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՌԴ ու Ադրբեջանի նախագահների հետ պատերազմի դադարեցման փաստաթուղթ է ստորագրել։