25 դեկտեմբերի 2020 - 11:24 AMT
Հայաստանում դեկտեմբերի 25-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 156,763-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 621-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 27 դեպք է գրանցվել, 19-ը՝ կորոնավիրուսից, 8-ը՝ այլ պատճառով, երբ երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2733 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 671։
Ապաքինվել է ևս 1049 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 137,815 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 15,544 է։