11 փետրվարի 2021 - 15:54 AMT
Եթե հայկական կողմն Արցախում ունենար ամուր բանակ, բնակեցված տարածքներ, կունենայինք այլ իրավիճակ, հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, փոխանցում է Factor.am-ը։
Նրա խոսքով՝ Արցախում սանձազերծված պատերազմում պարտությունն իրենց սերնդի 30 տարվա գործունեության հետևանքն է:
«Ես, սակայն, չեմ ցանկանում ամբողջ պատասխանատվությունը դնել ուրիշների վրա և պատրաստվում եմ անել ինձնից կախված ամեն ինչ, որպեսզի իրավիճակը փոխվի»,- հավելել է նախարարը:
Վահան Քերոբյանն էկոնոմիկայի նախարար է նշանակվել 44-օրյա պատերազմից հետո՝ 2020-ի նոյեմբերին։ Քերոբյանն ավելի վաղ տնտեսական երկնիշ աճ էր խոստացել 2021-ի համար։