19 փետրվարի 2021 - 11:30 AMT
Հայաստանում փետրվարի 19-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 170,011-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 191-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 5 դեպք է գրանցվել, 2-ը՝ կորոնավիրուսից, և 3 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 3158 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 797։
Ապաքինվել է ևս 101 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 161,790 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 4266 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը նվազել է 27-ով։