20 նոյեմբերի 2021 - 11:23 AMT
Հայաստանում նոյեմբերի 20-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 333,583-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 870-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան 43 դեպք է գրանցվել, 41-ը՝ կորոնավիրուսից, 2-ը՝ երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 7253 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 1404։
Ապաքինվել է ևս 2161 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 304,017 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 20,909 է։