28 դեկտեմբերի 2021 - 11:29 AMT
Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի զինծառայողները բարերարների հետ համատեղ Ամանորին ընդառաջ մեկ օրում ավելի քան 10 հումանիտար ակցիա են իրականցրել Լեռնային Ղարաբաղում։
Հումանիտար արձագանքման կենտրոնի մասնագետները շնորհավորել և ամանորյա նվերներ են հանձնել Ասկերանի շրջանի հեռավոր բնակավայրերի մանկապարտեզների և դպրոցների ավելի քան 1700 երեխայի, տեղեկացնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Երեխաները ստացել են նվերներ, խաղալիքներ, կոնֆետներ։ Երեխաներին նաև շնորհակալություն են հայտնում Ամանորի հանդեսի համար։ Վաղը ամանորյա ակցիաները կշարունակվեն Ասկերանի շրջանում»,-ասել է ռուս խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Կուդրինը։
Տոնական օրերին ռուս խաղաղապահները բարերարների հետ միասին մոտ 70 հումանիտար ակցիա կանցկացնեն և նվերներ կմատուցեն ավելի քան 8000 երեխայի շփման գծին մոտ գտնվող բնակավայրերում։