1 մարտի 2022 - 12:42 AMT
Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը հայտարարել է, որ իր ղեկավարած բուհը պատրաստ է ընդունել ռուսաստանցի ուսանողներին, որոնք Ուկրաինայում վերջին իրադարձությունների պատճառով ճնշումների են ենթարկվում եվրոպական բուհերում։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ Ռուս-հայկական համալսարանը պատրաստ է իրականացնել վերջին իրադարձությունների պատճառով Եվրոպայում ճնշումների ենթարկվող ռուսաստանցի ուսանողներին տեղափոխումը կամ ընդունումը։
Վաղն դիմելու եմ Մոսկալկովային կոնկրետ առաջարկություններով։
Անթույլատրելի է կրթական համակարգը աշխարհաքաղաքական խաղերի մեջ ներքաշելը։ Կրկնակի ցավալի է, եթե նման բան են թույլ տվել Եվրոպայում»,-ասվում է գրառման մեջ։