18 մարտի 2022 - 15:14 AMT
ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպման հնարավորությունը՝ կարգավորման մասին պայմանագրի ստորագրման համար, կախված կլինի փաստաթղթի ձևաչափից, այն դեռ պետք է համաձայնեցվի։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Դա կախված կլինի փաստաթղթի ձևաչափից, որը դեռ պետք է համաձայնեցվի»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նախատեսվում է անձնական հանդիպում, թե փաստաթուղթը կարող է ստորագրվել առանց նախագահների անմիջական մասնակցության, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը հայտարարել էր, որ Պուտինի և Զելենսկու հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ համաձայնագրի վրա աշխատանքի ավարտից հետո։ Ըստ նրա՝ դա հնարավոր է առաջիկա շաբաթների ընթացքում,