15 ապրիլի 2009 - 23:37 AMT
Թուրքիայի արտգործնախարար Ալի Բաբաջանը ժամանում է Երեւան ապրիլի 16-ին` Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության արտգործնախարարների խորհրդի 20-րդ նիստին մասնակցելու համար:
Ռուսական պատվիրակությունը գլխավորում է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, հանդիպման ընթացքում Ադրբեջանը կներկայացնի երկրի արտգործնախարարի տեղակալ Մահմուդ Մամեդկուլիեւը: Նիստի ընթացքում ՍԾՏՀ կազմակերպության նախագահությունը Հայաստանից կանցնի Ադրբեջանին:
ՍԾՏՀ կազմակերպության կազմում ընդգրկված են Հայաստանը, Ադրբեջանը, Բուլղարիան, Վրաստանը, Հունաստանը, Մոլդովան, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սերբիան եւ Չերնոգորիան, Թուրքիան եւ Ուկրաինան: ՍԾՏՀ կազմակերպության դիտորդ անդամներն են Ավստրիան, Բելառուսը, Խորվաթիան, Չեխիան, Եգիպտոսը, Ֆրանսիան, Գերմանիան, Իտալիան, Լեհաստանը, Սլովակիան եւ ԱՄՆ-ը: