1 փետրվարի 2023 - 10:17 AMT
ՌԴ և Ադևբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովը հունվարի 31-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցում շարունակել են Լաչինի միջանցնքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղիները, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
Ընդգծվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ համաձայնագրերի հիման վրա հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի բոլոր ուղղություններով կանոնավոր աշխատանքները վերսկսելու կարևորությունը։
«Այդ համատեքստում վերահաստատվել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ է Մոսկվայում կազմակերպել Ադրբեջանի և ՀՀ ԱԳ նախարարների միջև բանակցությունների հերթական փուլը՝ երկու երկրի միջև խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ»,-ասվում է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։