20 ապրիլի 2009 - 23:29 AMT
Վատ հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ երբեք չեն բխել Վրաստանի շահերից: Այս մասին Միխաիլ Սահակաշվիլին հայտարարել է պաշտպանության նախարարությունում` հավելելով, որ Վրաստանն երբեք չի անցել Ռուսաստանի տարածք:
Մ.Սահակաշվիլին խոսել է այն օգնության մասին, որ Վրաստանը ցուցաբերել է Ռուսաստանին` համատեղ լուծելով նրա տարածքի անվտանգության հարցը, նշելով, որ իր նախագահության տարիներին այս առումով ավելին է արվել, քան իր նախորդի կառավարման շրջանում: Ըստ նախագահի, հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ ապագայում եւս պետք է բարիդրացիական լինեն, գրում է Civil.ge-ն:
Միխաիլ Սահակաշվիլին արձագանքել է ռուս քաղաքագետների հայտարարություններին, որոնք ասում են, որ չեն խոսի Վրաստանի իշխանությունների հետ: Նախագահը հիշեցրել է, որ Ռուսաստանին դուր չէր գալիս Վրաստանի եւ ոչ մի իշխանություն, այն դեպքում, երբ Վրաստանում իշխանության ճակատագիրն որոշվում էր Ռուսաստանում, Վրաստանը որպես պետություն գոյություն չուներ: