13 մայիսի 2009 - 21:14 AMT
ՀՀ դեսպանատան հյուրերի տունը բացվելու է Մոսկվայի Անդրոնեւյան հրապարակում: Համապատասխան կարգադրությունը ստորագրվել է Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի կողմից:
Հյուրանոցային նպատակներով գոյություն ունեցող շենքի վերափոխման աշխատանքները կատարվելու են առեւտրատնտեսական կապերի ընդլայնման եւ տնտեսական համագործակցության նախագծերի իրականացմանն աջակցելու համար, ինչպես նաեւ Մոսկվա քաղաքի պարտականությունների կատարման շարքում Մոսկվա եւ Երեւան քաղաքների գործադիր իշխանությունների մարմինների միջեւ 2008-2011 թթ. համագործակցության ծրագրով, հաղորդում է ՌԲԿ-ն: