Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ու ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հանդիպել են՝ քննարկելու երկկողմ համագործակցությունը, հայտնում է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատունը։
«Հայաստանի մայրաքաղաք և մեր դեսպանությունը հյուրընկալող քաղաք Երևանը Ֆրանսիայի Լիոն, Մարսել, Փարիզ, Նիս քաղաքների և Իլ-դը-Ֆրանս շրջանի գործընկերն է։
Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին և Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ամփոփեցին մեր համագործակցությանն ու 1.2 մլն բնակչություն ունեցող այս քաղաքի հավակնոտ ծրագրերին առնչվող հարցե»,- ասվում է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ։