1 հունիսի 2009 - 17:24 AMT
Հունիսի 1-ին` Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, «Արմավիա» ավիաընկերության` Երեւանից իրականցվող բոլոր չվերթերում 2-12 տարեկան երեխաները նվերներ են ստացել` դպրոցական գրենական պիտույքներ, նկարչության պարագաներ: Այդ մասին հայտնում է «Արմավիա» ավիաընկերության մամլո ծառայությունը:
Ուղեւորներից մեկի` 11-ամյա երեխայի մոր խոսքերով, «մենք հաճախ ենք օգտվում «Արմավիա» ավիաընկերության ծառայություններից եւ ցանականում եմ նշել, որ բացի հուսալիությունից եւ անվտանգությունից, այս ավիաընկերությունն անակնկալներ է մատուցում: Այժմ իմ երեխան ինքնաթիռում ստեղծագործելու է, նկարելու է, եւ կարեւոր է այն, որ նա ամբողջ կյանքում կհիշի այս օրը»: