15 հուլիսի 2025 - 14:47 AMT
Ընթանում է ծաղկավաճառների և ՍԱՏՄ ներկայացուցիչի քննարկումը: Այդ մասին հայտնել են ՍԱՏՄ-ից, տեղեկացնում է Auroranews-ը։
Հուլիսի 14–ին ծաղիկ արտահանողները բողոքի ակցիա են իրականացրել Երևան-Էջմիածին ճանապահին: Ավելի ուշ ՍԱՏՄ ներկայացուցիչը ակցիայի մասնակիցներին հրավիրել էր հանդիպան։
Տնտեսվարողները բողոքում են, որ իրենց աճեցրած ծաղիկները չեն կարողանում արտահանել Ռուսաստան
Նախապես ծաղկավաճառները հրաժարվել էին մասնկացել հանդիպմանը, եթե այն չի հրապարակվելու ուղիղ հեռարձակմամբ։ Ավելի ուշ ծաղկավաճառները հայտարարել են, որ նրանցից ոմանք մասնակցելու են հանդիպմանը, սակայն եթե քննարկման արդյունքում իրենց խնդիրը չլուծվի, հուլիսի 15–ին ժամը 18։00-ին կփակեն Էջմիածին–Երևան ճանապարհը։