4 հունիսի 2009 - 19:18 AMT
Հայաստանի հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Համլետ Մխիթարյանը կշարունակի իր կարիերան Երեւանի «Բանանցում»: Իրանական «Ռախախանի» հետ պայմանագրի ժամկետը լրացել է, եւ Համլետ Մխիթարյանը, որը հանդես է եկել 2007-2009-ը, ազատ գործակալի կարգավիճակ է ստացել, ինչը ստիպել է ֆուտբոլիստին վերադառնալ հայրենիք:
Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին «Բանանց» ՖԱ մամլո ծառայությունը, տվյալ պահին Մխիթարյանի հայտի հարցը «Բանանցում» չի որոշվել, քանի որ պետք է սպասել տրանսֆերային պատուհանի, որը բացվելու է 2009-ի հունիսի 23-ին:
Ներկա դրությամբ Համլետ Մխիթարյանը մարզվում է «Բանանցի» հետ, բայց խաղադաշտ դուրս գալ թիմի կազմում նա չի կարող, քանի որ ի տարբերություն անցյալ տարվա փորձի, երբ ֆուտբոլիստը կարող էր հայտարարվել թիմի կազմում առաջնության ընթացքում, այս տարի հայտ կարելի է ներկայացնել միան տրանսֆերային պատուհանի ժամանակ, որը Հայաստանում աբցվելու է հունիսի վերջին: