29 սեպտեմբերի 2025 - 16:47 AMT
«Կիլիկիա» գարեջրի գործարանը, որը շուրջ երեք օր դադարեցրել էր աշխատանքը, այսօր վերականգնել է իր գործունեությունը։ Ինչպես FactorTV-ին հայտնել են Քննչական կոմիտեից, սեպտեմբերի 26–ին ՀՀ քննչական կոմիտեի ՊԵԿ քննչական վարչությունը գործարանում իրականացրել է մի շարք քննչական գործողություններ։
«2022 թվականին նախաձեռնված քրեական վարույթ է: Գտնվում է նախաքննության փուլում: Կատարվել են քննչական գործողություններ: Տնտեսվարողին թույլատրվել է շարունակել գործունեությունը»,- տեղեկացրել է ՔԿ մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը, գրում է Factor.am-ը։