Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ «Զայեդ» մրցանակի 1 մլն դոլարը Ադրբեջանի հետ կիսել են:
«Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակն ունի 1 միլիոն դոլար մրցանակային հիմնադրամ, բայց գիտեք՝ կիսել ենք Ադրբեջանի նախագահի հետ, ենթադրվում է, որ 500 հազարական դոլարի մասին խոսքը կլինի»,- ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նրա խոսքով՝ գումարը դեռևս չի փոխանցվել, սակայն բայց վստահ է, որ կփոխանցվի։
«Ես մտածում եմ` այդ գումարը հանրային ինչ նպատակի կամ կարիքի է պետք ուղղել։ Երբ կլինի կոնկրետ որոշում, կհայտնենք»,- ասել է Փաշինյանը։
Փետրվարի 4-ին Նիկոլ Փաշինյանն Աբու Դաբիում՝ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ արժանացել է «Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակին։